Algieria_wycieczki

Algieria jest największym krajem Afryki Północnej, której aż ponad połowa terytorium zajęta jest przez pustynię. Nie da się ukryć, że większość miast skupia się w basenie Morza Śródziemnego. Algieria może poszczycić się przede wszystkim niezwykle bogatą historią, która momentami bywała burzliwa. Niemniej jednak, kraj ten stale wzbudza ogromne zainteresowanie wśród turystów i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Algieria z pewnością jest państwem, które ma wiele podróżnym do zaoferowania. Tak więc, jeśli to właśnie tam zamierzacie wybrać się na wakacje, to co koniecznie musicie zwiedzić?

Algier- malownicza i oryginalna stolica kraju

Algier to największe i najgęściej zaludnione miasto Algierii. Nie da się ukryć, że żaden turysta go nie pominie, chociażby ze względu na to, że znajduje się tam największy port lotniczy kraju i obsługuje on większość połączeń lotniczych z Europy. Tak więc śmiało można powiedzieć, że swoją podróż po tym magicznym kraju, każdy turysta z pewnością rozpocznie w stolicy. Okazuje się jednak, że będzie to jeden z najlepszych początków wakacji, gdyż pierwsze kroki warto skierować do dzielniczy Kasby, która jest sercem miasta. To właśnie tam można zapoznać się z jego historią, wstąpić do muzeum, a także podziwiać urokliwe arabskie zabudowania, które poprzecinane są malowniczymi uliczkami. Można tam również napić się afrykańskiej kawy i herbaty, której smak i aromat są nie do podrobienia. 

Tipaza- ruiny antycznego Rzymu

Nie da się ukryć, że Algieria oferuje wiele ciekawych pod względem historycznym miejsc. Turystom zwykle poleca się skorzystanie z oferty Algieria wycieczki, które proponują biura podróży. W ten sposób można oddać się spokojnemu zwiedzaniu, gdyż agenci z biura podróży zadbają o to, by każdy podróżny zobaczył w tym kraju to, co jest najważniejsze. Wobec tego, jeśli zdecydujecie się już na takie rozwiązanie, nie musicie nic planować, a biuro podróży z pewnością zapewni wam również wycieczkę do Tipaza. Jest to miasteczko oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od stolicy, jednak jest to prawdziwie magiczne miejsce. Znajdują się tam bowiem ruiny starożytnego rzymskiego miasteczka, które są absolutnym "must see" podczas pobytu w Algierii.  Można tam podziwiać majestatyczne katakumby, czyli tradycyjne rzymskie wodociągi, a także wyjątkowy grób królewski Royal Mausoleum of Mauritania. Dosłownie kilkanaście metrów do Tipaza znajduje się niewielka wioska Cherchell, w której również znajdują się pozostałości rzymskiego budownictwa z czasów starożytnych. 

Oran- miasto liberalizmu

Turyści często uważają, że w Algierii, ze względu na różnice kulturowe nie będą oni zbyt ciepło witani. Okazuje się jednak, że Oran, jest jednym z najbardziej liberalnych miast w całym kraju! Można tam spotkać niezwykle otwartych i gościnnych ludzi, którzy na każdym kroku są chętni do rozmowy, a także do oprowadzania turystów po mieście. Co ciekawe, liberalizm społeczny w mieście Oran, ma również ogromne odzwierciedlenie w dziedzinie sztuki i kultury, a z tego powodu bywa nazywany "Paryżem Algierii". Jest to idealne miejsce dla wszystkich turystów, którzy pragną rozsmakować się w ofercie nocnego życia, która jest tam niezwykle bogata. Oran jest również miastem o niezwykle bogatej historii i oferuje kilka punktów widokowych, z których rozpościera się malownicza panorama. Znaleźć tam można również wiele modnych butików i galerii handlowych, więc zakupy w Oran na pewno będzie można zaliczyć do niezwykle udanych.

Algieria jest krajem o niezwykle bogatej historii, a także o niezliczonej ilości miejsc ważnych pod względem historycznym. Decydując się na wakacje, warto skorzystać z ofert biur podróży, które zadbają o to, by turyści mogli zobaczyć wszystkie, najpiękniejsze perełki tego kraju. Wycieczka do Algierii, a także zapoznanie się z miejscową kulturą i tradycją, może być jednym z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych doświadczeń w życiu. Jeśli więc nadarzy się okazja, do odwiedzenia tego kraju, z całą pewnością warto z niej skorzystać i zgłębić jego historyczne tajemnice.