Jak bezpiecznie uprawiać trekking: Niezbędny przewodnik, jak nie wpaść w kłopotyPodczas podróży ważne jest, aby zachować bezpieczeństwo przede wszystkim. Niektóre z najpiękniejszych miejsc na świecie mogą być również jednymi z najbardziej niebezpiecznych. Wiele osób będzie kojarzyć niebezpieczeństwo z dżunglami, pustyniami i górami, ale to niebezpieczeństwo może pojawić się wszędzie. Ten wpis na blogu omówi, jak można bezpiecznie wędrować podczas podróży. Popadanie w kłopoty podczas podróży nie jest rzadkością i istnieje wiele przykładów podróżników padających ofiarą naturalnych pułapek lub błędów ludzkich. Świadomość swojego otoczenia i przestrzeganie kilku prostych środków ostrożności zmniejszy ryzyko wpadnięcia w kłopoty...

Nie podróżuj samotnie

Zachowanie bezpieczeństwa podczas samotnego podróżowania jest dla wielu osób dużym wyzwaniem. Dla wielu rozwiązaniem jest podróżowanie z przyjacielem lub partnerem. Jednak inni wybierają podróżowanie w pojedynkę, albo z preferencji, albo z konieczności. Jeśli planujesz podróżować sam, ważne jest, aby zrozumieć, że będziesz całkowicie odpowiedzialny za zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Jest to znacznie trudniejsze niż podróżowanie z partnerem, ponieważ nie będzie miał kto czuwać nad Twoim bezpieczeństwem. Kilka wskazówek dotyczących pozostania bezpiecznym podczas podróży w pojedynkę to:

  • Zbadaj szlak i pozostań na ścieżce - zanim wyruszysz, zbadaj swój szlak i nie zbaczaj z tego, co jest zalecane. Podczas wędrówek trzymaj się ścieżki i nie błądź w dziczy.
  • Uważaj na swój krok - podróżuj z kijkami trekkingowymi i upewnij się, że nie masz na sobie starych lub zużytych butów.
  • Bądź nawodniony - upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość wody w ciągu dnia, zwłaszcza podczas wędrówek w gorące dni.
  • Nie zapomnij o kremie przeciwsłonecznym - noś nakrycie głowy z wysokim filtrem SPF i krem z filtrem, nawet podczas wędrówek w chłodniejsze dni.
  • Weź GPS lub wiedz, dokąd idziesz - zawsze miej przy sobie sposób na nawigację i upewnij się, że wiesz, dokąd idziesz i jaki jest najbliższy przyczółek szlaku.
  • Dolna linia

Podróżowanie z partnerem

Jeśli podróżujesz z partnerem, ważne jest, aby uzgodnić, jak zachować bezpieczeństwo, zanim wyruszysz. Rozmowa o tym, co zrobić w razie kłopotów, pomoże wam zachować bezpieczeństwo. Jeśli jesteś z partnerem, ważne jest, aby upewnić się, że oboje są na tej samej stronie. Jeśli jedno z was jest zbyt zmęczone, aby kontynuować, drugie musi to uszanować. Jeśli jedno z Was jest zbyt zmęczone, ważne jest, aby nie forsować się zbyt mocno.

Ochrona skóry - kremy przeciwsłoneczne

Światło słoneczne może być bardzo niebezpieczne, nawet w chłodniejszej pogodzie. Chociaż promienie ultrafioletowe są mniej intensywne w zimie, nadal mogą powodować znaczne uszkodzenia skóry. Najczęstsze formy uszkodzenia skóry to oparzenia słoneczne i udar słoneczny.

Oparzenie słoneczne jest spowodowane przez promienie ultrafioletowe B i jest tym, co kojarzy nam się z przykrym oparzeniem słonecznym. Udar słoneczny jest jednak spowodowany przez promienie ultrafioletowe A i są one równie niebezpieczne. Oparzeniom słonecznym można zapobiec nosząc kapelusz z wysokim SPF i krem z filtrem. Udarowi słonecznemu można zapobiec nosząc okulary przeciwsłoneczne, pozostając nawodnionym i zachowując zimną krew.

Weź GPS lub wiedz, dokąd idziesz

Jeśli jesteś w nieznanym terenie, zawsze miej urządzenie GPS lub wiedz, dokąd idziesz. Urządzenie GPS pozwoli Ci na nawigację po lokalizacji, abyś się nie zgubił, a także pozwoli Ci zaznaczyć punkty zainteresowania. Jeśli się zgubisz lub będziesz potrzebował pomocy, możesz nacisnąć przycisk alarmowy, który zasygnalizuje władzom lokalizację urządzenia GPS. Wiedza o tym, dokąd zmierzasz, jest ważnym elementem zachowania bezpieczeństwa. Upewnij się, że zawsze wiesz, gdzie znajduje się szlak, do którego zmierzasz. Urządzenie GPS jest przydatnym narzędziem do tego celu.

Bądź nawodniony

Pozostawanie nawodnionym jest ważne w każdych okolicznościach, ale jest to szczególnie ważne podczas wędrówek. Kiedy ćwiczymy, wytwarzamy ciepło ciała, a to może produkować dużo potu. Ten pot odparowuje i chłodzi ciało. Jeśli nie jesteś nawodniony, nie będziesz w stanie zastąpić wody, którą tracisz przez pot. Może to prowadzić do odwodnienia, które może mieć tragiczne konsekwencje. Ludzie różnie doświadczają odwodnienia, ale ważne jest, aby pamiętać, że może ono nastąpić bardzo szybko. Jeśli wędrujesz w gorącym klimacie, ważne jest, abyś pił dużo wody. Powinieneś również upewnić się, że masz przy sobie butelkę z wodą przez cały czas. Jeśli wędrujesz w grupie, upewnij się, że dzielisz się zapasem wody ze swoimi przyjaciółmi.

Nie zapomnij o kremie przeciwsłonecznym

Promienie słoneczne mogą być bardzo niebezpieczne, nawet przy chłodniejszej pogodzie. Chociaż promienie ultrafioletowe są mniej intensywne w zimie, nadal mogą powodować znaczne uszkodzenia skóry. Najczęstsze formy uszkodzenia skóry to oparzenia słoneczne i udar słoneczny. Oparzenie słoneczne jest spowodowane przez promienie ultrafioletowe B i jest tym, co kojarzy nam się z przykrym oparzeniem słonecznym. Udar słoneczny jest jednak spowodowany przez promienie ultrafioletowe A i są one równie niebezpieczne. Oparzeniom słonecznym można zapobiec nosząc kapelusz z wysokim SPF i krem z filtrem. Udarowi słonecznemu można zapobiec nosząc okulary przeciwsłoneczne, pozostając nawodnionym i zachowując zimną krew.