Jak wybrać kije do nordic walking i na jakie cechy zwrócić uwagęNordic walking to świetny sposób na poprawę siły, wytrzymałości, równowagi i koordynacji. Poprawia również wytrzymałość sercowo-naczyniową i zakres ruchu. Używanie kijków do nordic walking podczas chodzenia pomaga ujędrnić górną część ciała, a także zwiększyć intensywność ćwiczeń. Używanie ich jest również bezpieczniejsze niż inne metody chodzenia, ponieważ jeśli się potkniesz lub upadniesz, kijki cię złapią! Ten post da Ci wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze odpowiedniej pary kijków do nordic walking dla swoich potrzeb.

Co to jest Nordic Walking?

Nordic walking to zjawisko aktywności fizycznej, której przewodnią ideą jest wzmocnienie nie tylko stawów, ale również wszystkich większych mięśni ciała. Polega na prowadzeniu terenowego marszu na nartach. Nordic walking to świetna forma aktywności fizycznej. Daje dużo, a ponadto jest na tyle łatwa, żeby mogło ją uprawiać każde osoby. Ponadto jest to bardzo ekonomiczna forma aktywności fizycznej, ponieważ wymaga od prowadzącego niewiele w porównaniu do innych, droższych form.

Kijki do nordic walking - krótka historia

Koncepcja kijków do nordic walking została wymyślona w Skandynawii w latach 80. Przez długi czas była używana przez Skandynawów jako metoda uprawiania narciarstwa biegowego, wędrówek i treningu. Po pewnym czasie kijki stały się powszechną metodą chodzenia. Kijki są zwieńczone u góry, co ułatwia podnoszenie nóg. Pomagają również w poruszaniu się do przodu, dzięki czemu spacer jest bardziej efektywny. Nordic walking często porównywany jest do chodzenia z ciężarkami w każdej ręce. Dzieje się tak dlatego, że kijki wywierają dodatkowy nacisk na górną część ciała, zmuszając do większej pracy.

Jak wybrać odpowiednią długość kijków do nordic walking?

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś pomyśleć przy zakupie kijków do nordic walking, jest ich długość. Jest tak dlatego, że gdy kupisz złą długość, nie będą one tak skuteczne, a nawet mogą spowodować kontuzje. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, jakiej długości kijków potrzebujesz, jest stanięcie z rękami po bokach i trzymanie kijków prosto przed sobą. Górna część kijów powinna znajdować się mniej więcej na wysokości oczu. Jeśli kije są odpowiedniej długości, powinieneś być w stanie utrzymać je przez około pięć sekund, zanim twoje ramię się zmęczy.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie kijów do nordic walking

- Długość - Jak w przypadku każdego sprzętu do ćwiczeń, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest sprawdzenie długości. Jeśli kije są zbyt długie, będą niewygodne i trudne w użyciu, podczas gdy krótsze kije nie będą tak skuteczne.

- Waga - Jeśli kije są zbyt ciężkie, będą bardzo męczące w użyciu, podczas gdy lżejsze kije nie będą tak skuteczne.

- Uchwyt - uchwyt kijów do nordic walking powinien być na tyle miękki, aby zapewnić wygodny chwyt, ale na tyle twardy, aby zapewnić pewny chwyt.

- Materiał - Uchwyty kijów są zazwyczaj wykonane z pianki, gumy lub korka. Materiał, z którego wykonany jest uchwyt, będzie miał wpływ na to, jak bardzo spocone są Twoje dłonie i jak długo wytrzyma uchwyt.

- Koszt - kije do nordic walking nie są drogie, a zakres cenowy kijów wynosi od 10 do 30 funtów. Pamiętaj, aby sprawdzić cechy kijów przed zakupem, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszy stosunek jakości do ceny.

Jak używać kijków do Nordic Walking?

Kiedy uprawiasz Nordic Walking, trzymasz kijki w rękach i używasz ich do napędzania się do przodu. Najlepszym sposobem użycia kijków jest wbicie ich w ziemię, a następnie puszczenie ich, pozwalając, aby pęd napędzał Cię do przodu. Podczas chodzenia prawidłowa technika polega na rozstawieniu kijków na szerokość ramion, trzymaniu lewą ręką lewego kijka i prawą ręką prawego kijka. Upewnij się, że używasz mocnego chwytu, ale nie śmiertelnego. Trzymaj kije blisko ciała i upewnij się, że znajdują się w odległości co najmniej jednej stopy od Twoich nóg. Kije powinny być trzymane pod kątem 90 stopni i równolegle do podłoża.

Najczęściej zadawane pytania: Czy powinieneś kupić kije do nordic walking?

- Czy kijki do nordic walking są dobre dla seniorów? Tak, są świetne dla seniorów, ponieważ pomagają poprawić siłę, równowagę i koordynację.

- Czy kijki do nordic walking są dobre na odchudzanie? Tak, są świetne dla utraty wagi, ponieważ są to ćwiczenia o wysokiej intensywności, które spalają dużo kalorii.

- Czy kije do nordic walking są dobre dla początkujących? Tak, są świetne dla początkujących, ponieważ są łatwiejsze w użyciu niż tradycyjne chodzenie i są ćwiczeniem o niskim wpływie.

- Czy kijki do nordic walking są dobre na ból kolan? Tak, są świetne na ból kolan, ponieważ wywierają mniejszy nacisk na kolana niż zwykłe chodzenie.

- Czy kijki do nordic walking są dobre na ból kolan? Tak, są świetne na ból kolan, ponieważ wywierają mniejszy nacisk na kolana niż zwykłe chodzenie.

Nordic walking to świetny sposób na zdobycie kondycji i poprawę siły, równowagi i koordynacji. Poprawia również wytrzymałość sercowo-naczyniową i zakres ruchu. Używanie kijków do nordic walking podczas chodzenia pomaga ujędrnić górną część ciała, a także zwiększa intensywność ćwiczeń. Używanie ich jest również bezpieczniejsze niż inne metody chodzenia, ponieważ jeśli się potkniesz lub upadniesz, kijki Cię złapią! W tym poście znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze odpowiedniej pary kijków do nordic walking dla swoich potrzeb.