Top 10 Najlepsze buty turystyczne dla mężczyzn do kupienia w 2018 r.Jeśli chodzi o najlepsze buty turystyczne dla mężczyzn, istnieje tak wiele opcji do wyboru. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś, co jest lekkie, wodoodporne, czy ma specjalne cechy, takie jak technologia GORE-TEX, istnieje wiele dostępnych opcji. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja następna para butów turystycznych jest w stanie sprostać wyzwaniu, jakim jest jakikolwiek teren, który planujesz pokonać, czytaj dalej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek i sugestii. Dobra para butów turystycznych zapewni doskonałe wsparcie niezależnie od rodzaju powierzchni, po której chodzisz. Niezależnie od tego, czy wybierasz się w góry, czy po prostu na wycieczkę po lokalnym parku, odpowiednie buty mogą zrobić różnicę. Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszą listą 10 najlepszych butów turystycznych dla mężczyzn w 2018 r.

Na co zwrócić uwagę kupując buty trekkingowe

Kiedy robisz zakupy butów do wędrówek, zauważysz, że masz całkiem sporo opcji do wyboru. Niektóre są lekkie, a inne ciężkie. Niektóre mają specjalne cechy, takie jak wodoodporność, wodoszczelność lub izolacja. Jeszcze inne są przeznaczone na ekstremalne warunki pogodowe. Bez względu na to, jaki typ buta wybierzesz, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Pierwszą rzeczą jest upewnienie się, że buty są dobrze dopasowane. Może się to wydawać oczywiste, ale jest to ważny czynnik do rozważenia. Dopasowanie butów turystycznych będzie się znacznie różnić w zależności od rodzaju butów, które wybierzesz. Na przykład, jeśli szukasz butów z dużym wsparciem kostki i trakcją, prawdopodobnie będą one pasować nieco inaczej niż lekkie buty turystyczne z niską kostką. Upewnij się, że but pasuje wygodnie wokół pięty, kostki i w górę nogi, aby umożliwić swobodny ruch. Pięta buta powinna zapewniać odpowiednie wsparcie bez szczypania lub ocierania palców. Pole na palce powinno być również wystarczająco duże, aby palce nie ocierały się o przód buta.

Buty Gore-Tex

Jeśli szukasz wodoodpornych butów do wędrówek, obuwie Gore-Tex jest świetną opcją. Buty Gore-Tex są wykonane z wodoodpornych tkanin i membran, które pomagają regulować temperaturę i utrzymywać stopy w suchości. Chociaż obuwie Gore-Tex jest zazwyczaj droższe niż inne buty turystyczne, które są wodoodporne, warto je kupić, jeśli często wędrujesz w mokrych warunkach. Przy zakupie butów turystycznych Gore-Tex ważne jest, aby znać ich ograniczenia. Nie są one całkowicie wodoodporne, więc nie sprawdzą się w ekstremalnie mokrych warunkach. Najlepiej używać ich w umiarkowanych warunkach pogodowych, na przykład wiosną lub jesienią, kiedy nie jest zbyt gorąco ani zbyt zimno. Buty turystyczne Gore-Tex to świetna opcja na wędrówki w mokrych warunkach. Są one oddychające i wodoodporne, więc Twoje stopy pozostaną suche i wygodne.

Buty wodoodporne

Dla butów turystycznych, które są w 100% wodoodporne, nie można się pomylić z wysokiej jakości parą skórzanych butów. Jeśli wędrujesz w deszczowych warunkach, posiadanie skórzanych butów jest niezbędne. Chociaż nie są one idealne na gorącą letnią pogodę, są fantastycznym wyborem podczas wędrówek w mokrych, deszczowych warunkach. Jeśli wędrujesz po obszarach, które widzą dużo deszczu, para skórzanych butów turystycznych jest koniecznością. Jedną z największych zalet skórzanych butów turystycznych jest to, że są naturalnie wodoodporne. Są one również świetne dla ludzi, którzy są na budżecie. Jedyną wadą jest to, że skórzane buty turystyczne nie odpychają wody tak dobrze, jak tkaniny syntetyczne, więc nie są idealne dla bardzo mokrych warunków. Należy również wziąć pod uwagę trwałość skóry. Tańsza skóra nie ma takiego samego poziomu trwałości jak skóra wysokiej jakości, dlatego zalecamy inwestowanie w parę wysokiej jakości.

Wytrzymałe buty

Jeśli wędrujesz w ekstremalnych warunkach, będziesz chciał się upewnić, że masz jakieś niezwykle trwałe buty turystyczne. Niezależnie od tego, czy wędrujesz po skalistym terenie, przez śnieg i lód, czy w mokrych warunkach, będziesz chciał mieć trwałe buty turystyczne. Możesz również znaleźć buty turystyczne, które są wodoodporne i trwałe, co jest świetną kombinacją, jeśli chcesz chronić swoje stopy podczas wędrówek w mokrych warunkach. Jeśli jesteś wędrówki w ekstremalnych warunkach, będziesz chciał parę butów turystycznych, które są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Syntetyczne materiały, takie jak nylon i poliester, to dobre opcje, jeśli chcesz chronić swoje stopy przed trudnymi warunkami. Skórzane buty turystyczne to kolejna świetna opcja na ekstremalne warunki.

Buty kompatybilne z ekranami dotykowymi

Jeśli regularnie korzystasz ze smartfona, możesz chcieć rozważyć buty turystyczne kompatybilne z ekranem dotykowym. Posiadanie pary butów kompatybilnych z ekranem dotykowym to świetny sposób na pozostanie w kontakcie, nawet gdy jesteś na pustkowiu. Możesz nadal używać swojego smartfona do nawigacji, korzystać z aplikacji awaryjnej lub pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną podczas wędrówki. Istnieje wiele butów turystycznych, które są kompatybilne z ekranami dotykowymi, więc nie musisz poświęcać funkcjonalności dla komfortu. Jeśli wędrujesz w obszarze, który ma dużo szczotek, posiadanie pary butów kompatybilnych z ekranem dotykowym może się przydać. Możesz z łatwością usunąć wszelkie rośliny lub kolce, które mogą utknąć w butach. Jeśli wędrujesz w mokrych warunkach lub musisz przejść przez rzekę lub potok, możesz łatwo przesunąć wodę, która może wsiąknąć w buty.

Lekkie buty turystyczne

Jeśli wędrujesz w łagodnych lub ciepłych warunkach, możesz rozważyć lekkie buty turystyczne. Te buty są zwykle wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak nylon, poliester i spandex. Są mniej trwałe, ale świetnie nadają się na wędrówki w ciepłych warunkach. Nie są one również idealne dla deszczowych warunków, dlatego będziesz chciał je sparować z wodoodpornymi butami turystycznymi, jeśli będziesz wędrować w mokrych warunkach. Jeśli wędrujesz w łagodnych warunkach, możesz wybrać lekkie buty turystyczne, które nie zapewniają tak dużej ochrony jak inne rodzaje butów turystycznych. Jeśli wędrujesz w ciepłych warunkach, możesz rozważyć parę sandałów turystycznych, jak również.

Wsparcie i stabilność kostki

Wędrówki w trudnym terenie mogą być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony. Jeśli jesteś nowy w wędrówkach, upewnij się, że wybierzesz parę butów turystycznych, które zapewniają wsparcie kostki. Buty turystyczne z wysoką kostką lub specjalnym wsparciem kostki są dobrą opcją, jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia. Stabilność jest kolejnym ważnym czynnikiem, jeśli jesteś nowy w wędrówkach. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj terenu będziesz wędrować, możesz chcieć wybrać parę butów turystycznych, które mają dobrą stabilność. Możesz znaleźć buty turystyczne, które mają dużą stabilność, a także mają wsparcie kostki.

Jak widać, istnieje wiele doskonałych opcji dla najlepszych butów turystycznych dla mężczyzn. Niezależnie od tego, czy szukasz lekkich butów turystycznych, czy wodoodpornych butów Gore-Tex, istnieje typ buta dla każdego rodzaju terenu. Bez względu na to, jaki rodzaj butów wybierzesz, upewnij się, że pasują one wygodnie, aby chronić stopy i kostki podczas wędrówek. Teraz, gdy przeczytałeś naszą listę 10 najlepszych butów turystycznych dla mężczyzn w 2018 roku, nadszedł czas, aby wyjść i wypróbować parę dla siebie. Pamiętaj o tych wskazówkach podczas zakupów butów turystycznych, abyś mógł znaleźć idealną parę na następną przygodę turystyczną.